Karštas vanduo mums reikalingas nuolat. Tačiau ne visi privačiuose namuose gyvenantys žmonės turi sąlygas kada panorėję mėgautis karšto vandens srove.

Privatūs namai šildomi dujomis, malkomis ar anglimis ir kitais ištekliais, o ne centriniu šildymu, todėl, jei žiemą su šiltu vandeniu nėra jokių problemų, tai vasarą, kai namai nebešildomi, atsiranda nesklandumų rūpinantis karšto vandens tiekimu.

Tokiu atveju praverčia namie įsirengti vandens šildytuvą arba boilerį. Jie gali būti elektriniai arba kombinuoti – itin tinkantys privatiems namams, kur pagal poreikį vandenį būtų galima šildytis arba elektra, arba kitais šilumos ištekliais. Čia išvardinsime, pagal ką reikėtų rinktis boilerį namams ar sodybai, ir padėsime Jums nuspręsti, kuris vandens šildytuvas bus pats tinkamiausias.

Taip pat svarbus kriterijus renkantis boilerį – tai jo talpa. 100 l vandens šildytuvas – tai optimali talpa keturių asmenų šeimai. Jei poreikiai šiek tiek didesni, galima rintis ir 120 l boilerį. Jeigu name ar bute gyvenama tik dviese, gali pakakti ir 80 l boilerio, o 50 l ir mažesnės talpos vandens šildytuvai puikiai tiks sodyboje, kurioje karšto vandens prireikia tik retesnių apsilankymų metu.

Boileriai taip pat skirstomi pagal poziciją ir montavimo būdą – vertikalūs, horizontalūs, pakabinami, pastatomi. Patariame, jei yra galimybė, rinktis vertikalų vandens šildytuvą, kadangi dėl jo mažesnio paviršiaus ploto vanduo kokybiškiau susisluoksniuoja ir sušyla. Jei vis tik horizontalus boileris Jums tinkamesnis, tuomet bent jau pasistenkite jį išsirinkti didesnės talpos.

Dar kiti vandens šildytuvus renkasi pagal kaitinimo elementų tipą. Šie gali būti keramikiniai ir spiraliniai. Keramikiniai šildymo elementai ilgiau tarnauja, o šildymo metu išvysto didesnę kaitinimo galią, tačiau jų trūkumas – ilgiau trunka vandens kaitinimas ir sunaudojama daugiau energijos.