Gyvatukas yra kiekvienoje vonioje praverčiantis atributas. Juk rankšluosčiai džiūsta ilgai, o jei vonios kambary nėra šilta, įsimeta ir nemalonūs kvapai. Gyvatukas praverčia ne tik norint džiovinti rankšluosčius, bet ir įvairiais atvejais norint greitai išsidžiovinti šlapius drabužius ar  padžiauti permirkusius batus.

Tad gyvatuko nauda nenuginčijama, vienintelis belikęs klausimas – kokį gyvatuką išsirinkti ir ką apskritai reiktų žinoti prieš perkant šį vonios įrenginį?

Dizaino ir interjero prasme – gyvatuką rintis reikia jau prieš perkant vonios plyteles o kartais net ir unitazą. Jeigu vonios kambarį įsirengiate nuo nulio, tuomet pasistenkite suderinti gyvatuko formą ir linijas su unitazo, praustuvo forma (ar vyraus griežti kampai ar apvalūs ir pan.).

Atkreipkite dėmesį ir į vonioje dominuojančias spalvas. Šiandien gyvatukai parduodami pačių įvairiausių atspalvių, tad neprivalote rinktis tradicinio chromo spalvos varianto. Drąsiai rinkitės mėlynus, raudonus, oranžinius, žalius ir kitokių spalvų rankšluosčių džiovintuvus. Tačiau jeigu dvejojate, būtent chromuoti gyvatukai išsiskiria kaip universaliai kiekvienoje vonioje tinkantis variantas.

Patogiausia gyvatuką montuoti ne per toliausiai nuo praustuvo. Taip bus patogu iškart apsiprausus pasidžiauti rankšluostį. Kiti variantai gali būti prie dušo kabinos ar visai netoli vonios. Svarbu, kad Jums patiems būtų patogu reikalingą akimirką pasiimti ar pakabinti rankšluostį.

Populiariausias gyvatukų variantas – kombinuoti gyvatukai. Nesvarbu, ar gyvenate bute, ar name, žiemos metu jis visada bus karštas, nes veiks per bendrą šildymo sistemą, o vasarą atjungus šildymą ar nustojus kūrentis namus, galėsite gyvatuką šildyti elektra. Taip sutaupysite daugiau elektros negu naudodamiesi vien elektriniu gyvatuku. Jeigu svarstote dėl to, kokio galingumo gyvatuką rinktis, galite kliautis skaičiavimu, kad vienam kvadratiniam patalpos metrui reikalingas maždaug 100 w galingumo gyvatukas.